Bambusové žaluzieBambusové žaluzie
Dřevěné žaluzie jsou jedním z nejnovějších prvků na trhu stínění. Trend užití přírodních materiálů si nachází stále více přížnivců. Bambus je travina, jejíž neobyčejné vlastnosti a vzhled se daří zúročit při výrobě nábytku i podlah, a nejnověji i při výrobě žaluzií. Vysoký obsah křemíku zaručuje pružnost a tvrdost. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou "anti UV" úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.
Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než podobná použitá pro výrobu dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná a přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela vzniká lepením bambusových štěpů, čímž je docíleno maximální tvarové odolnosti proti zkroucení "do vrtule". Jemné tónování odstínů jednotlivých lamel a drobné povrchové nerovnosti materiálu dávají žaluzii kouzlo přírodního prvku interiéru. K tomu přispívá i jemně prosvítající kresba bambusových štěpů a jejich spojení, která se objeví při natočení lamel proti přímému slunci.

Typ Comford 25

je určená pro instalaci do křídel plastových oken a eurooken. Montáž se provádí do zasklívací lišty s krytím montážních držáků širokou elegantní lištou. Žaluzie jsou standardně dodávány s bočním silonovým vedením. Ovládání žaluzie je zajištěno osvědčenou převodovkou a řetízkem.


Typ Comford 25

je určena pro instalaci na stěnu, strop nebo na  okenní křídlo. Nejvýhodnější montáž je na stěnu nebo strop nad okenní výklenek, kdy při vytažení žaluzie nedochází ke snížení výhledu z okna. Horní profil je zakrytý uzavřenou garnyží. Žaluzie je ovládaná převodovkou a řetízkem.


Typ Comford 50

je určená pro zastínění větších ploch. Její využití je podobné jako u žaluzie Comfort 25, pouze vzhledem k větším rozměrům jsou použity lamely o šíři 50mm.
Horní profil je zakrytý uzavřenou garnyží.
Žaluzie je ovládána převodovkou a řetízkem.