Interiérové stínění

Interiérové zastínění

Proti slunečnímu i tepelnému záření se můžeme samozřejmě bránit také z domova. Těžké závěsy dávno vystřídaly lehčí materiály, které díky novým technologiím nepropouštějí dovnitř světlo a fungují jako tepelná izolace.
 


Textilní rolety                                  

V poslední době se stále více těší oblibě běžné textilní rolety, které mohou být i plizované.
Kromě klasického a funkčního úkolu, a to zabránit přímému slunci svítit do interiéru, a nepouštět do něj ani přebytečný hluk z ulice, plní textilní roleta ještě jednu důležitou funkci, a to funkci dekorační. 

 

Římské rolety                          

Do moderních interiérů architekti rádi používají římské roletky. Roleta je rozdělená na několik pravidelných horizontálních dílů, které lze nezávisle na sobě shrnovat či stahovat.

Žaluzie

Žaluzie – to nejsou jen bílé či šedé lamely vertikální nebo horizontální. Do interiéru s tímto způsobem lze dostat barevnost při zachování puristické jednoduchosti. Naopak žaluzie s dřevěnými lamelami učiní interiér útulný, zajímavý a nevšední. Výběrem vhodné kvality a odstínu dřeva dosáhneme vyvážený interiér.
Existují textilní, hliníkové nebo dřevěné žaluzie, v nejrůznějších rozměrech a v široké škále barev.


 

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie se stále častěji stávají součástí interiérů. Již dávno překročily „vlastní stín“ v podobě levného stínění kanceláří a výrobních hal a vydali se plně do světa designu.
Záclonové žaluzie

Zastínění záclonovou žaluzií je originální a variabilní výrobek, který v sobě spojuje několik výhod najednou. Skládá se z vodící lišty, svislých lamel a dekorační tkaniny. Jednoduchým naklápěním lamel je možné volit mezi dekorační záclonou, lehkým přistíněním nebo úplným zacloněním. 

  

Plisované žaluzie 

Velice zajímavým prvkem jsou látkové žaluzie tzv. plisé. Látka je celistvá po roztažení a je plisováním naskládaná. Umožňuje zastínit i tak problematické tvary oken, jako jsou trojúhelníky nebo půlkruhová okna. Materiál a barvu lze samozřejmě zvolit tak, aby interiér působil harmonicky.


Japonské posuvné stěny                  

Také tento prvek zastínění a dekorace oken byl převzat z východní kultury, jak vypovídá sám název. V několika drážkách se posouvají látkové panely šité z různých materiálů. Posouvání může být jako u závěsů a záclon tyčkou nebo provázkové. Je to nadčasové a elegantní řešení spojující technické zastínění a harmonickou dekorativnost. Kombinační možnosti různých barev a typů látek nabízí velkou kreativní volnost při tvorbě moderního interiéru.