Markýzy

Výsuvné markýzy s kloubovými rameny

Výsuvné markýzy jsou sluneční clonou, kterou zajišťuje dokonalé konstrukční řešení.
Základním prvkem je ocelový profil, který podle typu markýzy může být čtvercový, nebo trojhranný. Markýzu vysouvají kloubová ramena s tažnou pružinou a dvojitými nerezovými lanky. Markýzy je možné montovat na strop, nebo na zeď. U některých typů je možné ovládací tyčí měnit úhel sklonu markýzy a výsuv volánu podle polohy slunce.

Markýzy lze ovládat ručně ( klikou ), nebo motorem. K motorovému ovládání lze objednat větrnou automatiku, otřesové čidlo, dálkové ovládání. K markýzám lze objednat krycí stříšku, která je vhodná tam, kde je markýza namontována v prostoru bez jakéhokoli krytí.


Markýzy se sklopnými rameny

Je vhodná pro montáž na stěnu, nebo strop, ramena se dají montovat do ostění, nebo fasádu. Sklopná ramena jsou z hliníkového dutého profilu, umožňující sklon od 0° - 170°. Tato markýza je vhodná pro optimální využití denního světla.


Kazetové markýzy

Kazetové markýzy jsou charakterizovány moderním designem, dokonalou ochranou všech součástek a látky celohliníkovou extrudovanou kazetou, která zaručuje dlouhou životnost markýzy. Ovládat lze ručně, nebo motorem, jako u výsuvných markýz.


Pergoly

Pergoly jsou ideálním řešením pro zastínění volného prostoru, nebo prosklených staveb.

Pergoly jsou vybaveny systémem protitahu, který umožňuje bezproblémové sjíždění při libovolném sklonu pergoly. Celistvý krycí box zajišťuje dokonalou ochranu látky před větrem, deštěm či sněhem. Ovládání pergoly lze ručně ( klikou ), nebo motorem. Jako u výsuvných markýz lze objednat větrnou automatiku, otřesové čidlo, dálkové ovládání.

Balkónové markýzy

Balkónové markýzy jsou potřebným doplňkem balkónů a lodžií panelových i rodinných domů. Zajistí ochranu soukromí a rozšíří možnosti využití balkónů bez ohledu na vnější klimatické podmínky. Kladem je snadná obsluha a dlouhá životnost za přijatelnou cenu.