Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie C - 80

Tyto žaluzie představují stále užívanější způsob venkovního zastínění administrativních budov, škol, nemocnic, výrobních objektů a rodinných domů.

Velkou výhodou venkovních žaluzií je zadržení slunečního záření již vně objektu a tím zabránění přehřívání interiéru. Dobré jméno si tyto žaluzie získaly vzhledem ke své snadné regulovatelnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti.

Ovládání žaluzie může být řešeno klikou, nebo motorem se sluneční a větrnou automatikou. Při vytažení je žaluzie schována pod krycí plech. Ten může být v barvě fasády,  nebo naopak v konstantní barvě jako výrazný architektonický prvek. Žaluzie je vedená v lištách,  které zabraňují pohybu žaluzie při větru. Lišty je možné lakovat v různých barvách.


Venkovní žaluzie Z - 90

Tyto žaluzie představují současnou špičku ve výrobní skupině venkovních žaluzií.Tento typ žaluzií v sobě nese všechny výhody použití žaluzie C – 80 a navíc přidává další konstrukční vylepšení, které zvyšují konfort používání těchto žaluzií.

Jednotlivé lamely mají tvar písmene Z. Tato úprava zaručuje dokonalé doklopení žaluzie a minimalizuje tak množství světla, které prochází plochou žaluzie. Na hranách lamel je nalisováno pryžové těsnění, které tlumí hluk při dotyku lamel.
K pohodlné obsluze žaluzií používáme řídící jednotky ( časové spínače )  a ovládací jednotky značek Becker, Somfy, Gaiger. 

Venkovní žaluzie Ext – 50

Tato žaluzie je vhodná pro menší rozměry a její výhodou je přijatelná cena a menší svazek lamel při staženém stavu. Ovládání žaluzie je šňůrou nebo motorem. Žaluzie je vedená silonovou strunou a svazek žaluzie je možné schovat pod krycí plech.